איך בוחרים טפטים – המדריך

בעשר השנים האחרונות הטפטים עשו קאמבק, בארץ ובעולם, והם נחשבים היום לאחד הדברים החמים בעיצוב הבית. בזכות הטכנולוגיה המודרנית ניתן למצוא טפטים במגוון אינסופי של צבעים, דוגמאות, טקסטורות, מרקמים ואפילו טפטים בעיצוב אישי שקשה לבחור את הטפט הנכון. כדי להקל עליכם ביקשנו מאנשי המקצוע של גולדשטיין גלרי טפט להכין עבורכם את המדריך לבחירת טפטים.

טפט וואוליצור התאמה ויזואלית
הקיר הוא חלק בלתי נפרד מהבית, וכך גם הטפט. לכן חייבים ליצור התאמה בין הטפט או הטפטים לבין שאר העיצוב של הבית, בצבעים, בדוגמא ובטקסטורה. מומלץ מאוד לתת למעצבת פנים להתאים את הטפט לחלל או להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום לפני בחירת הטפט, כדי ליצור מראה הרמוני, משלים ומחמיא.

ליצור התאמה פונקציונלית
לכל חדר בבית יש אופי שונה ותפקוד שונה – המטבח אינו זהה לסלון, שניהם שונים מחדרי השינה ושלושתם שונים מחדרי הרחצה, ואת הטפטים כדאי להתאים לאופי הפונקציונלי של החדר ולא רק לאופי העיצובי שלו. ישנם היום טפטים בעלי מרקמים מיוחדים כמו טפט במרקם קטיפתי או טפט יפני העשוי קש, אך הם אינם מתאימים בהכרח לכל חדר, וחשוב לוודא את תכונות החומר מממנו עשוי הטפט לפני הרכישה וההדבקה.

טפט מודרנימודרני או טרנדי
בבחירת טפטים, ובעיצוב פנים בכלל, חשוב לדעת להבדיל בין טרנד חולף לאופנה מודרנית. אפשר להשתמש בשניהם כמובן, אך כדאי לזהות אותם מראש כדי להשתמש בהם נכון. טפטים בעלי צורות גיאומטריות, לדוגמא, נמצאים בשוק כבר כמה שנים, ואינם הולכים להיעלם בקרוב. לכן, בחירה בטפט גיאומטרי היא בחירה בטוחה יחסית, ואפשר לבחור טפט סולידי בצבע שמתאים לעיצוב הפנים של הבית ולרהיטים שבו. הסיכוי שהגיאומטריה תצא מהאופנה בקרוב הוא נמוך.

הטרנדים, לעומת זאת, באים והולכים. בקיץ הקודם שלט בעיצוב הפנים הצבע הירוק, לדוגמא, ועכשיו המגמה היא להעדיף צהוב דווקא. בהתחשב בעובדה שאת הטפטים של היום קל מאוד להדביק ולהסיר אפשר להשקיע בקיר אחד של טפט טרנדי, אם רוצים, ולהחליף אוו כל עונה או יותר, או לוותר על הטרנד ולהכניס הביתה את הצבע הנכון לתקופה בעזרת פריטי נוי שונים, למשל. אפשר, כמובן, גם להחליף את כל הטפטים בבית אחת לעונה או אחת לשנה. כאמור, זה לא קשה לביצוע, אבל צריך תקציב מתאים וזמן פנוי לעבודה.

עוד טיפים ודוגמאות אפשר למצוא באתר https://www.tapetim.co.il/