מבוא לספר הזוהר

מאז שאני זוכרת את עצמי. התענינתי בתחום המיסטיקה והפילוסופיה . לקראת גיל 20 כבר קראתי את  התנך, הברית החדשה ,הקוראן. התעניינתי בספרות של ההינדואיזם וחקרתי על הפולחן האבוד של האינקה שאנחנו לא עד הסוף מבינים עדיין בעולם המערבי. בקיצור מה לא חקרתי, הכל הרגיש לי מרתק מאד אבל לא הביא לי תשובה ברורה  למה שבעצם חיפשתי. אז עוד לא ידעתי מה זה אפילו.

אבל ידעתי שככה סתם כמו שזה- אני לא מסוגלת להמשיך. "תמות נפשי עם פלישתים" ככה אומרים את זה. אבל אני אמצא את האושר הפרטי שלי. אפתור את הפלונטרים  האלה של החיים. לא ייתכן שזה לא יקרה, אין מצב כזה בכלל. אמנם אחרי שכבר קראתי "הכל"  ושמעתי כל כך הרבה התחלתי לחשוב שאולי יש פה איזה משהו שאני עוד לא מכירה שצריך לגלות. שיש איזה סוד שמסתירים ממני.

אז מה עושים כשיודעים פתאום מילת חיפוש ? מחפשים סוד בגוגל. וככה הגעתי לאיזה אתר על הקבלה עם חנות ספריםהרגשתי מיד שזה לא בשבילי, שמוכרים לי שם כל מיני תכשיטים ושטויות בתמורה למשהו שאף אחד לא יכול להבטיח לי באמת, אבל לא הייתי בטוחה אם זה בגלל שהאתר היה ממש לא מקצועי ולא מושקע או שהחכמה הזו לא באמת עבורי.

אויש , רק עכשיו שמתי לב שבכלל לא סיפרתי על עצמי..  קוראים לי שרון (לא באמת. שם אמיתי שמור במערכת) והיום אני אמא ליהונתן, יפרח ושירלי  המקסימים וחיה בישראל . אבל באותם ימים הייתי יהודיה שחיה עם משפחתה בקנדה, לומדת בבית ספר יהודי ושייכת לקהילה יהודית מכובדת.  שבאיזשהו מובן עודדה אותי לחקור הכל על תיאולוגיה ופילוסופיה מתוך ביטחון שאני בכל מיקרה אשאר עם מה שיש לנו בסיכומו של עניין.

אבל אז הכל השתנה, אחי נסע לבקר משפחה בארץ ישראל ופתאום אני מקבלת ממנו טלפון -כולו מתרגש.  תשמעי, הוא אומר לי, את חייבת ע-כ-ש-י-ו להתחבר לאינטרנט ולמצוא את הספר "ראיון עם העתיד "של הרב לייטמן. זה ספר קבלה כמו ספר היצירה. הוא אומר לי. את חייבת לקרוא. זה בול בשבילך. לא מצאתי את הספר, שכחתי מזה לזמן מה. אבל באיזה שלב זה תמיד חוזר. השקיקה הזאת. הסקרנות  אז בביקור הבא שלי בחנות הספרים פתאום קלטתי אותו.

הוא עמד שם,  ספר יחיד בסוגו על המדף. one piece only, מבוא לספר הזוהר של הרב לייטמן. לפתוח אותו זה הרגיש כמו משהו מיוחד. אני לא יודעת איך לבטא את ההרגשה הזאת טוב במילים. זה כמו להגיע הביתה. זה פשוט נתן הרגשה כל כך אמיתית שמאז אני לא מפסיקה לקרוא את הספרים האלה בקבלה של הרב לייטמן. ספרים עם מקור עמוק אמיתי ועכשיו אני מבינה שמה שהופך אותם ל one piece זה התוכן שבאמת כל אחד מתחבר אליו בצורה לחלוטין מיוצדת וכל ספר הוא "מיוחד" כמו שכל קורא הוא מיוחד, בעצם.