מועדון לקוחות זה כיף

הסיבה העמוקה ביותר להשתתפות במועדון לקוחות היא התפיסה כי ביחד כצרכנים יש לנו כוח קנייה המאפשר הורדת מחירים כיוון שהספקים יכולים להסתפק ברווח נמוך יותר בשל התחייבות למכירה בכמות גדולה יותר. אחת הדוגמאות הבולטות ביותר היא של מועדון הצרכנים של חבר המשיג לגימלאי הצבא ומשרתי הקבע מחירים מטורפים על כל מיני פריטי קנייה מדירות ועד סיכות לשיער, ממכוניות ועד חבילות נופש, טיסות ובתי מלון.

גם לבתי עסק כדאי מאוד לפתח מועדון לקוחות במציאות של חוסר נאמנות ומרוץ אחר המחיר הנמוך ביותר לצד תחרות מצד אתרי סחר בינלאומיים ובראשם אתרים סיניים אז לעסקים כדאי מאוד לשמר את הלקוחות שלהם, לספק להם שירות ומוצרים איכותיים במחירים נוחים כדי להבטיח את הרכישה הבאה שלהם מהם.

כדי לנהל מועדון לקוחות בצורה מיטבית יש צורך באדם שדואג על הלקוחות, חושב מה כדאי להציע להם ולספק להם שתהיה להם תועלת אמיתית ושירגישו שהמסרים שהם מקבלים הם לא בדחיפה אלא גם בדרישה מצדם ועל פי רצונם. זו הסיבה שכל הנושא של שיווק ופרסום מתואם אישית על בסיס אלגוריתים והיסטוריית שימוש מתפתח במהירות עצומה בתקופתנו. היינו יש כאן שילוב בין כוח אדם איכותי שידאג על מועדון הלקוחות והפיתוח שלו לצד טכנולוגיה שמאפשרת מאגר מידע, איסוף מידע, שימוש בו וכן תקשורת שוטפת עם הלקוחות בצורה הנכונה והקלה עבורם.מועדון-לקוחותשמחים לעדכן על התודות שקיבלנו על הבלוג הזה וכמה את שמחים ומאושרים שעלינו איתו לאוויר. איזה כיף!!! תודה על כל הפידבק ותמשיכו ליהנות ולהתמקצע כי ההצלחה שלכם היא ההצלחה שלנו וכולנו רוצים חלק בה. אז באמת באמת תודה מכל הלב והמון הצלחה בכל אשר תעשו